Na Pezinskej Babe sa 11.marca uskutočnila skvelá drift show. Aj keď ja osobne nemám cit k autám, užíval som si akčné schopnosti jazdcov celý deň. Samozrejme, bola to super príležitosť otestovať kameru Canon C300mkii a jej slow motion.

Trať sa nachádza na spomínanej Pezinskej Babe v oblasti kameňolomu. Celé toto miesto má preto jedinečnú atmosféru. Okrem komunity jazdcov sa prišlo pozrieť na túto drift akciu veľa divákov rôzneho veku. Pre divákov boli zabezpečené viaceré stanoviská na sledovanie. Pre jazdcov bola komunikačná a ,,servisná“ podpora na trati.

Dovoľujem si povedať, že organizátori to mali dobre zvládnuté. Na trati sa jazdci striedali plynulo a pri haváriách sa trať rýchlo upratovala. Našťastie haváriami mám na mysli len menšie ťukance ;).

Okrem kamery Canon C300mkII som si zo sebou vzal aj Canon 5DmkII na sprievodné fotografie. Maximálne ohnisko, ktoré som používal, bolo 200mm. Preto som mal väčšinu času nasadený objektív Canon EF 70-200mm f2,8L IS II. Okrem toho som použil aj CN-E 14mm T3.1 L F; 50mm 1.2L; TS-E 24mm f3.5L II a Canon EF-s 18-135mm f3.5-5.6 IS (NANO) spolu s Power Zoom adaptérom.

Atmosféru na snímkoch umocňovali hlavne veľké množstvá dymu zo spálených kolies. Niektoré autá boli v určitých momentoch celkom zahalené dymom. S rôznymi časmi uzávierky sa dali zachytiť pohyby, ktoré pôsobili dynamicky.

Na trati sa striedalo mnoho jazdcov. Podľa jazdy bolo jasné, že sa zúčastnili skúsení jazdci, ale aj začínajúci. Preto, aj keď bola trať stále tá istá, vznikali rôzne situácie. Bolo to výborné pre divákov, lebo ich tieto jazdy nezačali nudiť ani po celodennom pozorovaní. Samozrejme, bolo to super aj pre fotografov, ktorí čakali na zaujímavé okamihy.

Celkovo, ďalšie takéto akcie môžem len odporúčať pre začínajúcich a hobby fotografov/kameramanov. Aj mňa bavilo vyskúšať si rôzne štýly orámovania a hranie sa s rýchlosťou uzávierky.

Celá jazda trvala približne do 19. hodiny, takže bolo dosť času spraviť snímky aj pri nízkom osvetlení.

Zo záberov som spravil krátku recenziu na slow motion kamery c300mkii. Slow motion je úžasná interná schopnosť tejto kamery s kvalitným obrazovým výstupom. Pozrite sami ;).

Organizátorom a jazdcom ďakujem za skvelú akciu.

Za support ďakujem Canon profi predajni AQT.sk.

autor: Michal Barok